Орешац добија контејнере – важан корак ка чистијем и уређенијем насељу

На подручју градског насеља Орешац у току је постављање контејнера, чиме се стварају услови за организовано сакупљање и одвожење комуналног отпада. Ова активност представља значајан корак ка унапређењу комуналне инфраструктуре и очувању животне средине у овом делу града.
Обезбеђивањем места за правилно одлагање отпада становници Орешца добијају могућност да се укључе у систем организованог одношења смећа, што ће допринети већој чистоћи и уредности насеља.
Постављање контејнера има вишеструки значај. Поред унапређења комуналног реда, ова мера ће допринети смањењу могућности настанка дивљих депонија, очувању јавних површина и стварању здравијег и пријатнијег окружења за живот свих грађана.
Укључивањем Орешца у систем организованог сакупљања отпада постављају се темељи за трајније очување чистоће и подизање квалитета живота становника овог насеља. Брига о животној средини и унапређење комуналних услуга остају међу приоритетима у настојању да сваки део града буде уређен, чист и пријатан за живот.





