Зимска идила у Смедереву – пао први снег

Смедерево је данас под белим покривачем. Снежне пахуље донеле су прави зимски амбијент, претварајући улице, паркове и Градски трг у призоре који подсећају на разгледнице.

Највише радости снег је донео најмлађима, који су изашли напоље да направе прве грудве и Снешка Белића. Дечји смех и радосни повици одјекују, док се санке извлачене из подрума. За децу, први снег није само временска појава, већ мали празник, време за игру без журбе, мокре чизме и образе зацрвенеле од радости.

Старији суграђани застајали су да забележе тренутак фотографијама, док су пролазници уз осмех коментарисали да је град добио посебан шарм. Управо та искрена, безбрижна дечија радост подсетила је многе на неке давне, једноставније зимске дане.

Према наводима надлежних служби, саобраћајнице су проходне, а екипе зимске службе су на терену и прате ситуацију. Возачима се саветује опрезна вожња, прилагођена зимским условима.

Иако снег увек донесе и одређене изазове, први овогодишњи снежни дан у Смедереву протекао је у знаку мирнијег ритма, добре атмосфере и дечије радости, подсећајући да зима, поред хладноће, уме да донесе и лепоту.






