Отворен еколошко-образовни камп – више од 200 младих из девет држава у Смедереву

У Смедереву је свечано отворен еколошко-образовни летњи камп који је окупио више од 200 деце и младих из девет држава дијаспоре и региона.
Овај важан пројекат заједнички реализују Министарство за односе са дијаспором и Град Смедерево, а партнерску подршку пружило је и Удружење за заштиту животне средине „Еко Тренд“.
Подсетимо, Смедерево је због квалитетног пројекта изабрано као један од најбољих домаћина на конкурсу, а током наредних дана, до 26. јуна,деца и млади из дијаспоре имаће прилику да обиђу Смедеревску тврђаву и остале знаменитости града, да се друже и граде пријатељства са својим вршњацима из Смедерева.
Поред тога, учествовањем у различитим радионицама прошириће своја знања из области екологије која ће им приближити значај чувања природе и њених богатстава.
„Овакви кампови су најбољи начин за улагање у будућност и очување нашег националног идентитета. Циљ државе је да кроз ове програме мотивише младе да једног дана примене своје знање у матици земљи“, рекао је на свечаности министар за односе са дијаспором Ђорђе Милићевић.
Градоначелница Јасмина Војиновић изразила је велики понос што је Смедерево центар окупљања деце и младих из разних крајева света.
„Изузетна нам је част што је Смедерево домаћин нашим сународницима. На овај начин бришемо границе и учимо младе генерације да воле своју земљу, традицију, да чувају идентитет нашег народа и да развијају еколошку свест.
Уживајте у наредним данима, дружите се, учите кроз радионице и упознајте наш град.
Врата Смедерева су за вас увек широм отворена и верујем да ћете одавде понети пријатељства за цео живот“, поручила је градоначелница, која је заједно са министром Милићевићем и гостима града учествовала у садњи дрвећа и стварању нових зелених оаза на Плавинцу.
Програм кампа обухвата и учење српског језика и ћирилице, српске историје и културе.
Фото/Град Смедерево





