Градоначелница Смедерева честитала Дан полиције

На свом званичном Инстаграм налогу градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић упутила је честитку свим припадницима Министарства унутрашњих послова поводом Дана Министарства унутрашњих послова Републике Србије, Дана полиције и крсне славе.

У честитки је истакла дубоко поштовање према улози коју полиција има у очувању безбедности грађана и стабилности друштва, нагласивши да њихов позив представља много више од професије.

„Полицијски позив није обичан посао. То је узвишена дужност која носи бројне изазове и ризике. Она од вас захтева непрестану одлучност, храброст и, изнад свега, искрену љубав према својој земљи и свом народу“, поручила је градоначелница.

Посебно је поздравила 27 нових полицајаца који су данас положили заклетву и тиме постали део система Министарства унутрашњих послова, истичући да ће грађани Смедерева са поносом сарађивати са младим припадницима полиције у очувању реда, мира и безбедности.

Градоначелница је нагласила да је поштовање закона и очување јавног реда и мира заједничка одговорност свих грађана, те да се само јединством и заједничким деловањем може градити стабилно и сигурно друштво.

На крају честитке пожелела је свим припадницима Министарства унутрашњих послова да их у обављању одговорних дужности прате храброст, част и интегритет, уз поруку:

„Поносни смо на вас и ваш допринос нашој заједници. Живела српска полиција! Живело Смедерево! Живела Србија!“

Фото/Град Смедерево